Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeciekająca woda do kabiny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeciekająca woda do kabiny

    Nie no sprzedaż to raczej tzw "ostateczna ostateczność" Pomijając ten drażliwy temat (i system start stop) to jestem mega zadowolony z samochodu także nie chciałbym się go pozbywać przedwcześnie ale taką już mam naturę, że jak coś mi nie pasuje to będę z tym walczył

  • #2
    Przeciekająca woda do kabiny

    Witam,

    mam problem z okazji ostatnich intensywnych deszczy od strony kierowcy przesiąka woda przez uszczelkę, i tutaj mam pytanie do forumowiczów czy ktoś wymieniał uszczelkę która jest założona w ramie otworu na drzwi od strony kierowcy.
    Osobiście nie zauważyłem żeby uszczelka była w jakiś sposób uszkodzona jedynie pod nią i w niej jest woda i piach.

    I tak się zastanawiam czy po prostu wadliwa jest uszczelka czy trzeba ją gdzieś wyczyścić aby woda z niej odpływała?

    Pozdrawiam
    Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

    Komentarz


    • #3
      ja miałem podobny problem w fabii.woda do środka dostawała się przez uszczelki szyb potem spływała w środku w drzwiach i przeciekała do środka po tej blasze co jest przynitowana w drzwiach pod tapicerką,do której jest zamontowany układ elektryki szyb i głośniki.między drzwiami a tą blachą jest uszczelka i ona mi przepuszczała wodę.
      Rozwierciłem nity założyłem uszczelkę gumową do okien i odrobina silikonu,potem ponownie zanitowałem :szeroki_usmiech
      POZDRAWIAM ARTUR

      moja octavka
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

      Komentarz


      • #4
        dzięki za podpowiedź właściwie uszczelki od szyby jakoś nie brałem pod uwagę ale sprawdzę,
        tylko z tym wierceniem to pewnie się zastanowię :P
        Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

        Komentarz


        • #5
          nie ma się czego bać :szeroki_usmiech rozwiercasz tylko główkę nita (są specjalne wiertła do rozwiercania )nie ingerujesz w blachę drzwi.
          POZDRAWIAM ARTUR

          moja octavka
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48074

          Komentarz


          • #6
            Hipolita, dołączam do grona "zalanych"... Jakbyś znalazł przyczynę daj znać, ja też będę szukać, podobno w maluchu przestawiało się zawias czy tam zamek żeby lepiej dociągał drzwi;p.
            SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

            Komentarz


            • #7
              a ja kurcze myślałem że tylko u mnie przez przypadek woda się dostaje po "przytrzaśnięciu" jej drzwiami. Moje rozumowanie tego zjawiska szło w kierunku hipotezy że ta woda dostaje się po otwarciu drzwi i tam zostaje po zamknięciu drzwi i resztki sobie potem skapują.To ewidentnie jest z uszczelek drzwiowych, a nie okiennych więc faktycznie jest to dość dziwne zjawisko. Mnie dziwi jeszcze to że mam wersję po lifcie to już powinni jakoś tę wadę usunąć.

              Komentarz


              • #8
                Ja również mam problem dotyczy to prawej strony przód i tył. Na 100% jest to wina uszczelki drzwi woda spływa po progu na gumowy dywanik. pełno wody gromadzi mi się w tej uszczelce progowej jak ja odegnę to siedzi tam cały czas woda.

                Komentarz


                • #9
                  Po wczorajszych opadach z pewnością mogę stwierdzić że woda przedostaje się przez uszczelkę od drzwi a nie szyby i się właśnie zastanawiam czy nie zrobić otworu w uszczelce przy progu tak aby ta woda spływała tamtędy :roll: w najgorszym wypadku będzie trzeba kupić nową uszczelkę :roll:
                  Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

                  Komentarz


                  • #10
                    Miałem jeszcze problem ponieważ woda mi się gromadziła w kole zapasowym. Okazało się że cieknie tam po klapie przez 3 światło stopu. Uszczelnione mam i zobaczymy co to będzie.

                    Komentarz


                    • #11
                      spróbujcie panowie dociągnąć drzwi mocniej , u mnie pomogło, tzn ten "bolec" "zatrzask" czy jak go tam nazwać w budzie odkręciłem torxami i delikatnie ok 1mm wsunąłem głębiej. Drzwi dalej lekko się zamykają a woda się nie dostaje.
                      service by Auto Tar

                      Komentarz


                      • #12
                        Witajcie
                        Tu jest spory wątek o wodzie (mnie tez on dotyczy)
                        Forum - Octavia Club Polska

                        Nadal mnie zalewa. Dziś przez Gdańsk przeszła duża ulewa, samochód stał. Woda dostała się do środka dwoma drogami.
                        Jedna to po progu, bo wygląda na umyty.
                        Druga droga, to skapuje woda z nawiewu na nogi. Mam na dywaniku welurowym kawałek gumy i na niej właśnie zobaczyłem sporo wody. Dodatkowo pomacałem te nawiewy co są pod kierownicą i były mokre.
                        Jak rozwiązać problem wody w kanale nawiewu nóg?

                        Co do progu będę próbować z uszczelkami , z dociągnięciem drzwi

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez gadula007
                          (...) Co do progu będę próbować z uszczelkami , z dociągnięciem drzwi
                          Raczej zdejmij obicie drzwi i wymień/napraw naklejoną folię.

                          Co do wycieku "nawiewem", to ... może być odklejona szyba w którymś miejscu.
                          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam ponownie. Niestety dalej mi woda cieknie do bagażnika mam ją w kole zapasowym oraz mokrą roletę. Nie wiem skąd może przeciekać, jak pisałem wcześniej podejrzenia padły na 3 światło stopu, antena tez uszczelniona dziś zauważyłem ze jak otworzyłem klapę bagażnika z lewej strony z plastiku poleciała ciurkiem woda. Więc musi się ta woda dostawać gdzieś od góry.

                            [ Dodano: Czw 10 Paź, 13 15:43 ]
                            Witam, moge stwierdzić już na 100 % że winą przeciekającej wody jest uszczelka. Na innym forum dowiedziałem się że była jakaś wada i są poprawione uszczelki. Może sie ktoś orientuje jaki jest koszt nowych w serwisie ???

                            [ Dodano: Pon 11 Lis, 13 16:17 ]
                            I powiem tak wymieniłem uszczelkę klapy na nową oryginalną w serwisie się dowiedziałem że została ona poprawiona po którymś tam roku lecz niestety woda dalej mi cieknie do wnęki na koło zapasowe właśnie po uszczelce. Objaw taki sam woda z góry spływa na dół na dole cała uszczelka jest mokra jak ja odwinę troszkę to widzę że zbiera się woda która potem spływa pod plastikiem do wnęki. I co ktoś może doradzić ???

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja mam podobny problem tyle, że od strony pasażera. Przy dużych opadach zbiera się woda na dywaniku gumowym. Jednak przy głębszych oględzinach również wydaje mi się, że woda przepływa przez uszczelkę na progu. Co jednak jeszcze? Jeszcze nie spotkałem się, w moim przypadku oczywiście, aby woda przeciekała gdy samochód stoi na deszczu a dopiero przedostaje się do kabiny po kilku kilometrach jazdy. Tak jakby minimalne ruchy drzwi doprowadzały do pracy uszczelki i do wypływania wody spod niej.
                              Ponawiam pytanie - czy wymiana uszczelki powstrzyma ten proceder?
                              Pozdrawiam.
                              Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                              Komentarz


                              • #16
                                A folię w tych drzwiach masz całą przyklejoną ?
                                Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak, pytanie padło lecz , przepraszam, ale nie wiem jaka to folia ani gdzie jej szukać ops: :?:
                                  Może jakaś podpowiedź? Z tego postu wywnioskowałem, że chyba gdzieś w drzwiach w środku. Muszę zdejmować tapicerkę aby to określić (czy jest ta folia czy jest częściowo odklejona)?
                                  "ALE" jednak pozostaje :cry:
                                  Pozdrawiam.
                                  Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tak, jest pod tapicerką drzwi.
                                    Najpewniej była kiedyś odklejana a po tym nie daje się jej ponownie poprawnie umocować i ... pojawia się wówczas woda na uszczelce drzwi a jak jest jej więcej, to wlewa się na podłogę.
                                    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dobra, to teraz jak taką tapicerkę ściągnąć :?: :roll:
                                      Zapewne teraz nie będę się tym zajmować bo temp. powietrza niezbyt się do tego nadaje ale warto wiedzieć na przyszłość. A gdy już dostanę się pod tą tapicerkę i stwierdzę faktycznie odklejoną w całości lub też częściowo tą folię to co wtedy? Kupić nową i przykleić? ?Co wtedy? :P
                                      Pozdrawiam.
                                      Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        hsurim, w O2 nie ma folii, tylko przynitowana blacha
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A dookoła blaszki jest piękna uszczelka,która (jak zbiera się woda waucie to wiecie co się stało)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez zadariusz1
                                            A dookoła blaszki jest piękna uszczelka,która (jak zbiera się woda waucie to wiecie co się stało)

                                            Rozwiniesz swoją wypowiedź bo jakoś czuję niedosyt :P :?:
                                            Pozdrawiam.

                                            [ Dodano: Nie 02 Lut, 14 20:25 ]
                                            Więc nikt nie rozbierał tych drzwi? :P
                                            I o co chodzi z tym "to wiecie co się stało"?
                                            Pozdrawiam.
                                            Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez terre
                                              Witam ponownie. Niestety dalej mi woda cieknie do bagażnika mam ją w kole zapasowym oraz mokrą roletę. Nie wiem skąd może przeciekać, jak pisałem wcześniej podejrzenia padły na 3 światło stopu, antena tez uszczelniona dziś zauważyłem ze jak otworzyłem klapę bagażnika z lewej strony z plastiku poleciała ciurkiem woda. Więc musi się ta woda dostawać gdzieś od góry.

                                              [ Dodano: Czw 10 Paź, 13 15:43 ]
                                              Witam, moge stwierdzić już na 100 % że winą przeciekającej wody jest uszczelka. Na innym forum dowiedziałem się że była jakaś wada i są poprawione uszczelki. Może sie ktoś orientuje jaki jest koszt nowych w serwisie ???

                                              [ Dodano: Pon 11 Lis, 13 16:17 ]
                                              I powiem tak wymieniłem uszczelkę klapy na nową oryginalną w serwisie się dowiedziałem że została ona poprawiona po którymś tam roku lecz niestety woda dalej mi cieknie do wnęki na koło zapasowe właśnie po uszczelce. Objaw taki sam woda z góry spływa na dół na dole cała uszczelka jest mokra jak ja odwinę troszkę to widzę że zbiera się woda która potem spływa pod plastikiem do wnęki. I co ktoś może doradzić ???
                                              Powiem Tobie ze ja mialem wode w klapie bagaznika ktora spynela do kola zapasowego,i zobaczylem to przez przypadek,a musialem zdjac plastiki z klapy bagaznika bo chcialem odkreecic zamek klapy i szok-WODA,mowie skad to sie wzielo, a okazalo sie ze mialem uszkodzony plastik od spryskiwacza(tyl) i po prostu jak chcialem spryskac tylna szybe,woda nie leciala na szybe tylko zapewne zlatywala pod plastik a stamtad do kola zapasowego. Byc moze ze mam uszkodzony wezyk,ale od tamtej pory nie spryskuje tylnej szyby i mam sucho :-D

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dołączę się do tematu.
                                                Kilkukrotnie już zauważyłem wodę na listwach i progu drzwi od strony kierowcy. Do tej pory tłumaczyłem sobie to wcześniejszym myciem albo jakąś ulewą po której wsiadałem do auta. Ostatnie dni auto stało pod domem nieodpalane i dziś jak otworzyłem drzwi widok jak na zdjęciach.
                                                Przeczytałem Wasze posty w tym temacie jak i również temat kolegi gadula007 z tym, że w większości jest prawa strona, bagażnik itp.
                                                U mnie woda póki co jest tylko w tych miejscach co pokazałem plus ewentualnie delikatne zawilgocenie tapicerki przy tychże drzwiach.
                                                Gdzie szukać problemu ?? jakaś podpowiedź ??

                                                ]"]The page you were looking for doesn't exist (404) ]"]The page you were looking for doesn't exist (404)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  magdalena30, folia na drzwiach jest uszkodzona.
                                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X